Przepompownie ścieków co to jest?

Przepompownie ścieków co to jest?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Przepompownie ścieków to urządzenia służące do przepompowywania ścieków bytowych do kanalizacji zbiorczej. Jako kanalizację zbiorczą rozumiemy kanalizacja miejską lub gminną. W zależności czy włączamy się do kanalizacji zbiorczej ciśnieniowej czy grawitacyjnej trzeba dobrać pompę którą zastosujemy w przepompowni. Do kanalizacji ciśnieniowej potrzebować będziemy pompy która wytworzy ciśnienie większe niż to w rurociągu, ponieważ musi pokonać opór by wtłoczyć ścieki (dobrym rozwiązaniem będzie pompa z mechanizmem rozdrabniającym lub pompa wyporowa).
Do kanalizacji grawitacyjnej wystarczy pompa z wirnikiem o wolnym przelocie, która przetłoczy ścieki bez potrzeby wytwarzania bardzo wysokiego ciśnienia. Przepompownie ścieków na wyposażeniu oprócz pompy posiadają także:
– zbiornik wykonany z PE lub z polimerobetonu w zależności od potrzeb.
– armatura ( czyli przewody tłoczne wewnętrzne oraz zawór zwrotny i odcinający)
– opcjonalnie może być skrzynka sterująca z sygnałem alarmowym, która pozwala kontrolować prace przepompowni i wykrywać ewentualne awarie.
Decydując się na zakup przepompowni warto poszukać sprawdzonego producenta tych urządzeń, który pomoże w doborze.

Posted by:

admin

Related articles

Tagi: Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, Wiedzopedia, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, drążenie foremników, trioxygen 5, plisy Oświęcim, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, onlynails cennik, durobet ceny, markizy Kęty

Back to Top